fbpx
Ciemny Jasny

Co dziś naprawiamy?

Pęknięta sprężyna zawieszenia!

Dodatkowo:
Dane pojazdu:
Samochód:FORD FUSION
Wersja silnikowa:1.4 80KM
Rok produkcji:2011

Dlaczego sprężyny pękają?

Większość z nas wyobraża sobie, że pęknięciu sprężyny zawieszenia powinien towarzyszyć głośny trzask i wyraźny przechył samochodu. Rzeczywiście – zdarza się i tak, natomiast zdecydowanie częstszym scenariuszem jest niewielka zmiana prześwitu między kołem, a karoserią samochodu i idąca za tym nieświadomość ogromnego zagrożenia.

Zazwyczaj dochodzi na nich do rozwoju korozji, która osłabia ich konstrukcję. Do uszkodzenia sprężyn często dochodzi również na skutek zbyt dużego obciążenia samochodu.

O mały włos doszłoby do tragedii!

Trzeba przyznać, że właściciel pojazdu miał wyjątkowo dużo szczęścia. Pęknięty zwój sprężyny wysunął się na tyle, że ocierał o kręcącą się oponę. Z każdym obrotem koła dochodziło do zdzierania się opony, co mogło przyczynić się do jej wystrzału podczas jazdy. Dodatkowo pęknięta sprężyna spowodowała skrzywienie drążka kierowniczego, co nie umknęło oku naszego doświadczanego mechanika!

Usterka nie została zauważona na przeglądzie

Niestety fakt usytuowania sprężyny i jej zabudowania często powoduje, że pęknięcie zwoju umyka oku diagnosty. W warsztacie sprawa jest o tyle prostsza, że mechanik po wjeździe stanowiskowym ma zdecydowanie większą swobodę poruszania się wokół naprawianego samochodu, a samo zawieszenie jest odprężone – i co za tym idzie zwiększa się jego prześwit.

Warto przynajmniej raz do roku odwiedzić warsztat i zlecić mu przegląd zawieszenia. W naszym serwisie taki zabieg to koszt zaledwie 35.00 PLN!

Czy podobał Ci się ten wpis?

Kliknij w gwiazdkę żeby wystawić ocenę.

Średnia ocena: 4.9 / 5. Liczba głosów: 47

Jak dotąd nikt nie ocenił tego wpisu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty
Call Now Button