fbpx
Ciemny Jasny

Nadchodzą duże zmiany w naszym serwisie

Ostatnie miesiące to dla nas intensywny czas prac i testów nad nowymi rozwiązaniami w firmie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje i realizujemy kolejne nowatorskie pomysły – takie jak naprawy na RATY 0%. Widać już metę, dlatego chcemy podzielić się z Wami tym nad czym aktualnie pracujemy. A jest się czym chwalić!

Cyfrowy raport z oględzin Twojego samochodu!

Już od marca realizując wizytę w naszym serwisie w Zabrzu, każdorazowo otrzymasz elektroniczny dokument z oględzin Twojego auta, a w nim:

✅ Wynik stanu technicznego,
✅ Dokładne zdjęcia usterek,
✅ Zalecenia warsztatu,
✅ Wycenę w formie sms/e-mail.

Co jaki czas kontrolować stan techniczny auta?

Na to pytanie nie ma zarówno dobrej jak i jednej odpowiedzi. Prawo zobowiązuje do corocznych przeglądów technicznych, w praktyce w zdecydowanej większości to stanowczo za mało. Dodatkowo musimy rozróżnić przegląd techniczny do dowodu rejestracyjnego, a ten, który wykonuje mechanik samochodowy.

Podstawową różnicą jest sposób i zakres oględzin pojazdu. Bardzo często mechanik wykonuje jazdę testową, która potrafi obnażyć anomalie w sposobie prowadzenia czy pracy poszczególnych komponentów. Dodatkowo oględziny wykonywane są na podnośniku, dzięki czemu dochodzi do odprężenia zawieszenia, a to stwarza idealne warunki do wychwycenia ewentualnych luzów. Większa wygoda i przestrzeń pod samochodem pozwala dostrzec usterki, które trudniej zauważyć w wąskim kanale stacji diagnostycznej.

W takim razie kiedy najlepiej przejrzeć samochód?

Zdecydowanie dobrą praktyką są odwiedziny serwisu na kilka tygodni przed okresowym badaniem technicznym. Warto też wybrać warsztat, który dokonuje przeglądów nawet przy rutynowych, sezonowych pracach. Idealnym czasem na szybką ocenę samochodu jest wymiana opon bądź serwis klimatyzacji.

Czy podobał Ci się ten wpis?

Kliknij w gwiazdkę żeby wystawić ocenę.

Średnia ocena: 4.9 / 5. Liczba głosów: 73

Jak dotąd nikt nie ocenił tego wpisu. Bądź pierwszy!

1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty
Call Now Button