fbpx
Ciemny Jasny

Co dziś naprawiamy?

Wymiana łożyska koła oraz sworzni wahacza

Dodatkowo:
Dane pojazdu:
Samochód:CITROEN C3 I
Wersja silnikowa:1.1 60KM
Rok produkcji:2004

Taka opona nadaje się już tylko do utylizacji

Opony letnie czy zimowe powinny nam wystarczyć przy odpowiedniej jeździe i eksploatacji na co najmniej kilka sezonów i kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Niestety, ale czasem niewiele trzeba, żeby fabrycznie nowe ogumienie już po niewielkim przebiegu znów nadawało się do wymiany – wystarczy, że w aucie będzie nieprawidłowo ustawiona geometria zawieszenia.

Zawieszenie składa się z zespołu elementów stale na siebie odziaływujących. Nic więc dziwnego, że z czasem jego ustawienie może odbiegać od normy. W tym jednak przypadku mieliśmy do czynienia z ewidentnymi usterkami, które zostały zbyt późno wyeliminowane. Luzy na sworzniach wahaczy oraz łożysku przednim spowodowały, że w niedługim czasie opony uległy nieodwracalnemu zniszczeniu.

Pamiętaj o cyklicznych przeglądach swojego auta

W ciągu roku jest kilka świetnych momentów do szybkiego i profilaktycznego przegląd stanu technicznego swojego samochodu. Niewątpliwie takimi okazjami są miesiące, w których decydujesz się na wymianę opon. Sprawny i doświadczony mechanik powinien podczas rutynowej zmiany ogumienia ocenić stan układu hamulcowego, osłon przegubów czy elementów kolumny macpersona. Sam stan bieżnika jak i sposób jego zużycia również może być sygnałem do dalszej weryfikacji zawieszenia w Twoim samochodzie.

Jeżeli jesteś już po wymianie opon to nic straconego. W naszym serwisie podstawowy przegląd stanu technicznego to koszt zaledwie 35.00 PLN brutto. Rezultat takiego badania otrzymasz na swój telefon!

PS. Jeżeli jesteś w aplikacji Klub MOTOER, to najpewniej zrobisz go za darmo. Zaloguj się i sprawdź!

Czy podobał Ci się ten wpis?

Kliknij w gwiazdkę żeby wystawić ocenę.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 14

Jak dotąd nikt nie ocenił tego wpisu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty
Call Now Button