fbpx
Ciemny Jasny

Dlaczego wymiana opon jest taka ważna?

Opony są istotną częścią każdego samochodu, ponieważ przez cały czas mają bezpośredni kontakt z podłożem i dlatego stawiają czoła wszelkim nierównościom, przeszkodom i różnym typom dróg, od asfaltu po drogę błotnistą i kamienistą. Dlatego przed długą podróżą należy zawsze monitorować ich stan, aby nie spotkać się z przykrymi niespodziankami. Opony w złym stanie sprawiają, że prowadzenie samochodu staje się trudniejsze, układ kierowniczy reaguje gorzej, a droga hamowania się wydłuża.

Cena i czas wykonania usługi są zależne od marki samochodu oraz rozmiaru opon, który posiadasz. Koszt usług nie obejmuje zakupu nowych opon. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Dlaczego należy zmieniać stare opony?

Kiedy bieżnik jest zużyty, opona ma tendencję do ślizgania się. Naraża to kierowcę i pasażerów na niebezpieczeństwo podczas podróży.

Oto co może się zdarzyć:

  • znaczne ryzyko poślizgu,
  • mniejsza stabilność podczas hamowania,
  • zwiększone ryzyko pęknięcia opony,
  • ryzyko utraty przyczepności na mokrej nawierzchni,
  • utrata kontroli nad samochodem.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami.

Jeśli potrzebujesz pomocy w celu sprawdzenia stanu swoich opon, nie wahaj się zadzwonić do specjalisty. Nasi eksperci są do dyspozycji, aby zadbać o Twój samochód. Doradzą i pomogą w wyborze najlepszych opon zgodnie z charakterystyką Twojego auta. W przypadku jakichkolwiek anomalii, które wykryjesz nie zwlekaj i odwiedź nasz oddział w Zabrzu. Może to być usterka opony lub niewłaściwa geometria. W MOTOER pomożemy Ci w każdej sprawie.

Kiedy powinieneś wymienić opony?

Wymiana opon samochodu jest wskazana po osiągnięciu maksymalnego zużycia. Ustawową granicę określa wskaźnik zużycia opon wynoszący 1,6 mm. Uściślając, opony dobrej jakości wymieniane są co 40 tys. lub 50 tys. km. Jednak jakość gumy pogarsza się z upływem czasu. Każda opona starsza niż 5 lat nawet w pozornie dobrym stanie, powinna zostać wymieniona.

Dodatkowe sytuacje, kiedy konieczna jest wymiana opon:

  • po przebiciu, jeżeli opon nie można naprawić,
  • jeśli opony nie są zgodne z zaleceniami dotyczącymi wyposażenia pojazdu, a kontrola techniczna wymaga ich wymiany,
  • jeśli wykazują nadmierne miejscowe zużycie lub oznaki starzenia, np. pęknięcia,
  • jeśli mają nacięcia lub odkształcenia, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo.

Wiedza o tym, kiedy zmienić opony jest dla każdego kierowcy niezbędna. Wystarczy zdrowy rozsądek, regularne monitorowanie stanu opon i przestrzeganie prostych zasad, aby wydłużyć ich żywotność. Jeśli chcesz dbać o opony właściwie, zapraszamy do warsztatu MOTOER.

Czy podobał Ci się ten wpis?

Kliknij w gwiazdkę żeby wystawić ocenę.

Średnia ocena: 4.3 / 5. Liczba głosów: 106

Jak dotąd nikt nie ocenił tego wpisu. Bądź pierwszy!

1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty

Nowoczesna geometria kół 3D

Wykonujemy ją przy użyciu specjalistycznego sprzętu z kamerami o bardzo wysokiej rozdzielczości. Czy podobał Ci się ten wpis?…
Call Now Button