fbpx
Ciemny Jasny

Czy zawsze warto brnąć w naprawę?

Przed tą decyzją musiał stanąć właściciel wspomnianego BMW serii 3. Samochód trafił do nas w celu wymiany żarników, które zakupił i dostarczył nam klient. Jest to rutynowy zabieg, więc niezwłocznie przystąpiliśmy do zleconych czynności. Szybko jednak okazało się, że nie będzie to standardowa naprawa.

▪ Nie działa xenon od strony kierowcy – wymiana żarników.
Samochód:BMW 3 (E46) 
Wersja silnikowa:318 D 116KM
Rok produkcji:2004
▪ Wymiana reflektorów na inne.

Już na starcie naszą uwagę przykuł fatalny stan obu reflektorów. O ile niejednokrotnie polerowaliśmy zarysowane lampy, o tyle w tym przypadku mowa była o na prawdę głębokich i licznych rysach. Spolerowanie szkieł, na pewno spowodowałoby znaczącą poprawę ich stanu i przyczyniłoby się do lepszego oświetlania drogi, natomiast nie uzyskalibyśmy satysfakcjonującego efektu, który świadczyłby o dobrze wykonanej usłudze.

Nasze obawy potwierdził również stan samej instalacji elektrycznej wewnątrz reflektorów. Przewody okazały się być wielokrotnie izolowane, a niektóre z kabli połączone zwyczajną skrętką.

Jakie było najlepsze wyjście z sytuacji?

Nawet z zmatowiałej lampy można “coś wyciągnąć”. Potwierdziliśmy to w małym eksperymencie, w którym wrzuciliśmy reflektor do piaskarki, a następnie spróbowaliśmy go spolerować. Zresztą sami zobaczcie!

Cena nowych reflektorów do omawianego modelu była na tyle niska, że jedyną słuszną propozycją z naszej strony było zaproponowanie kupna zamienników. Warto też wspomnieć, że rynek wtórny pełen jest używanych oryginalnych części, których stan niejednokrotnie potrafi zaskoczyć.

Spalona żarówka? A może niedziałający xenon?

Brak oświetlenia znacząco przyczynia się do pogorszenie bezpieczeństwa na drodze i komfortu jazdy. Nasz serwis od wielu lat wyróżnia się długimi godzinami otwarcia, gwarantując szybką pomoc w awaryjnych sytuacjach.

Czy podobał Ci się ten wpis?

Kliknij w gwiazdkę żeby wystawić ocenę.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 14

Jak dotąd nikt nie ocenił tego wpisu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty
Call Now Button