fbpx
Ciemny Jasny

Co dziś naprawiamy?

Wymiana sprężyn i przewodów hamulcowych sztywnych

Dodatkowo:
  • Wymiana filtra powietrza,
  • Wymiana filtra kabinowego,
  • Wymiana filtra oleju,
  • Wymiana dedykowanego oleju silnikowego,
  • Ogólna weryfikacja stanu technicznego pojazdu.
Dane pojazdu:
Samochód:MERCEDES-BENZ KLASA E (W211)
Wersja silnikowa:2.0 (211.041) 184KM
Rok produkcji:2007

Za co odpowiadają i dlaczego są takie ważne?

Sprężyny zawieszenia odgrywają bardzo istotną rolę w samochodzie. Ich głównym zadaniem jest tłumienie wstrząsów wywołanych przez ruch tzw. mas nieresorowanych (koła, hamulce, elementy zawieszenia), czyli zapewnienie komfortu jazdy oraz utrzymanie odpowiedniego prześwitu pod pojazdem.

Zmniejszają również siły działające na zawieszenie. Bez sprężyn nie byłaby możliwa jazda, dlaczego więc tak jest, że sprężyny są tematem często pomijanym?

Ponieważ są całkowicie bezobsługowe i zużywają się bardzo powoli, a dopóki nie nastąpi ich mechaniczne i na ogół poważne uszkodzenie, trudno poczuć różnicę podczas jazdy pomiędzy nową a starą sprężyną. Auto zwyczajnie traci swój określony przez producenta prześwit i jest to w zasadzie jedyna rzecz, którą da się zauważyć. Obciążone niżej osiada, a widać to m.in. w kilkunastoletnich samochodach obciążonych kompletem pasażerów.

Nigdy nie bagatelizuj pękniętych sprężyn!

Trzeba zdawać sobie sprawę, że sprężyny zawieszenia na ogół nie pękają w połowie, tylko na pierwszym lub ostatnim zwoju, tuż przy najważniejszych dla nich punktach podparcia. W takim wypadku od sprężyny odłamuje się mały kilkucentymetrowy kawałek, który najczęściej wypada z samochodu. Bywa jednak, że fragment ten może wbić się w oponę lub sukcesywnie ją przecierać, o czym pisaliśmy tutaj.

W przypadku osi przedniej usterce bardzo często towarzyszy charakterystyczne “strzelanie” i przeskakiwanie przy skręcie, które nie dość, że obciąża i skraca żywotność elementów zawieszenia i układu kierowniczego, to wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu!

Klient zapłacił za naprawę w RATACH 0% -> bez żadnych dodatkowych opłat i z możliwością szybszej spłaty!

Nieprzewidziany wydatek? A może czas najwyższy na porządny przegląd lub zakup nowych opon? Nie musisz naruszać swojego domowego budżetu – z naszym systemem ratalnym wykonasz wszelkie niezbędne naprawy – jesteśmy pierwszym warsztatem z taką ofertą! W trosce o naszych klientów i ich samochody oferujemy NAPRAWY NA RATY – szybko, wygodnie i bez skomplikowanych procedur.

Bo weryfikacji usterek i oszacowaniu kosztów otrzymasz link z formularzem na swój telefon. Podajesz tylko niezbędne dane i po chwili masz już decyzję! Prościej i przejrzyściej nigdy nie było.

Czy podobał Ci się ten wpis?

Kliknij w gwiazdkę żeby wystawić ocenę.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 25

Jak dotąd nikt nie ocenił tego wpisu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty
Call Now Button